System Esser FlexES, IQ8 Control C, M, 8000 by Honeywell

System Esser FlexES, IQ8 Control C, M, 8000 by HoneywellCentrale sygnalizacji pożaru Esser by Honeywell FlexES, IQ8Control oraz wcześniejsze generacje central 8007

to wysokowydajne jednostki zarządzania urządzeniami pętlowymi, detekcyjnymi, monitorująco-sterującymi oraz ewakuacyjnymi.

Architektura central FlexES, IQ8Control i 8008 zapewnia najwyższą wydajność i elastyczność w konfiguracji poprzez modułową budowę i szereg wielofunkcyjnych podzespołów. Technologia pętli dozorowej esserbus i technologia sieci central essernet zapewnia centralom współpracę z najnowszymi, jak i starszymi generacjami detektorów oraz z wszystkimi nowymi i starszymi generacjami central sygnalizacji pożaru Esser.

Centrale IQ8Control i 8008 cechuje zaawansowana technologia, która zapewnia niezawodną ochronę przeciwpożarową już od małych systemów z jedną centralą autonomiczną, a w szczególności w skomplikowanych rozległych systemach z wieloma centralami i tysiącami detektorów.

Systemy sygnalizacji pożaru Esser by Honeywell: 8007, 8008, IQ8Control C, IQ8Control M, FlexES

W systemie Esser by Honeywell mogą pracować certyfikowane bezprzewodowe czujki i przyciski ROP.

Urządzenia pętlowe systemu Esser:

  • IQ8 TD czujka termorozniczkowa
  • IQ8 O2T czujka opt-opt-temp
  • IQ8 OTblue czujka opt-temp
  • IQ8 Quad czujka O2T z sygnalizatorem
  • IQ8 OTG czujka opt-gaz-temp
  • Maly ROP IQ8 analogowy


Centrala Esser 8010: sterowanie Stałych Urzadzen Gasniczych (SUG)


Wszechstronny, swobodnie programowalny sterownik instalacji gaszenia: tryskaczowych, zraszaczowych, mgły wodnej, pianowych, gazowych, proszkowych i aerozolowych.
Cyfrowa integracja sterownika z systemami sygnalizacji pozaru Esser 8000/IQ8Control.
Do 8 sterowników 8010 w petli esserbus i esserbus Plus,
8 wejsc cyfrowych linii dozorowych, kazda obsługujaca do 30 mikroprocesorowych, adresowalnych, inteligentnych detektorów serii 9200 i IQ8 z wbudowanymi izolatorami zwarc.
5 wejsc linii technicznych do podłaczenia przycisków start, stop, dogaszanie oraz sygnałów blokowania i usterki zewnetrznej.
13 swobodnie programowalnych wyjsc przekaznikowych, w tym wyjscia z nadzorem linii i wyjscia 2A/230VAC
Algorytm sterowania impulsowego dla systemów gaszenia mgła wodna. Zgodnosc z norma PN EN 12094, Certyfikat VdS, Certyfikat europejski CPD

Światłowodowa liniowa czujka ciepła DTS

DTS jest najnowszą profesjonalną liniową czujką ciepła wprowadzoną na rynek 2005 r. Wykorzystując światłowodowy kabel sensoryczny przeznaczona jest do współpracy z systemem sygnalizacji pożaru. Podstawowym elementem czujki jest detektor DTS dostępny w wersji do montażu w szafie rack 19" w obudowie 2HU lub w wersji w szczelnej obudowie naściennej (IP66). Za pomocą oprogramowania DTS Configurator dokonuje się konfiguracji detektora, w tym pomiaru długości kabla sensorycznego, jego kalibracji, a następnie definicji stref dozorowych oraz kryteriów i progów alarmów pożarowych dla każdej strefy indywidualnie.

Oprogramowanie DTS Configurator pozwala także na wizualizowanie profilu temperatury na całym odcinku kabla sensorycznego.

Obszar, obiekt chroniony przez liniową światłowodową czujkę ciepła DTS może być wizualizowany przez oprogramowanie będące w naszej ofercie:

Liniowa czujka ciepła DTS wraz z kablem sensorycznym jest produktem przeznaczonym i certyfikowanym do zastosowań w systemach sygnalizacji pożaru, co potwierdza certyfikat zgodności z normami EN 54-2 i EN 54-5. Jednocześnie kabel sensoryczny detektora DTS jest certyfikowany do zastosowania w strefie kategorii 0 zagrożonej wybuchem.

www.hls-poland.com

Wykonujemy:

Montaż
instalacja

programowanie
uruchomienie